Oftalmologija

Miopski astigmatizam

ivana__zg

Poštovani dr. med. Lukenda,

nedavno sam obavila prvi pregled vida u bolnici i dijagnoza je miopski astigmatizam na oba oka.
Doktor mi je prepisao naočale, koje sam već nabavila,
ali nije mi rekao moram li naočale nositi stalno ili samo povremeno kada mi zaista trebaju (npr. na predavanjima)?

Nalaz izgleda ovako:

Uporaba za daljinu:
d.o. Dsph -0.5 Dcly -0.5 Axis 90
l.o. Dsph -0.5 Dcly -0.75 Axis 90

Oštrina vida s korekcijom:
VOD CC 1,0
VOS CC 1,0

Unaprijed hvala!
Lijep pozdrav.

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Postupno svaki dan nosite naočale prvih 10 dana dok se ne priviknete. Zatim ih nosite prema potrebi.