Oftalmologija

Problemi s vidom

Somnia17

Poštovani,tijekom poroda popucale su mi kapilare u lijevom oku. Nakon toga primjećujem zamućenje vida i plutajuće čestice. Na kontroli vida ustanovljeno je da je dioptrija porasla s -2.0 na -2.5. Trebam li se zabrinuti i napraviti jos kakav pregled oka osim ispitivanja porasta dioptrije? Zahvaljujem

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Kod pojave plutajućih mutnina ispred očiju važno je napraviti kompletan pregled oka s pregledom očne pozadine uz kapanje kapi za širenje zjenica.