Oftalmologija

Vidno polje

dominikov1

Pozdrav, imam pitanje.
Naime imam dijagnosticiranu retinitis pigmentosu i danas sam napravio test vidnog polja koji kaže da imam 30 stupnjeva na svakom oku.
Mogu li s tim pristupiti prijavi za vozačku dozvolu ?
Hvala i lijep pozdrav

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Navedena horizontalna širina vidnog polja je nedovoljna za ispunjavanje uvjeta za vozačku dozvolu. Ako je to prvi put da ste radili vidno polje, ponovite ga jer su ponovljeni nalazi u najvećem broju slučajeva bolji od početnog.