Oftalmologija

Vozacka dozvola

neznanac123

Imam dioptriju s lecama:
V o.dex: cKL -10,0 Dsph=0,9
V o.sin: cKL -12,0 Dsph=0,9

Da li bih mogao proci lijecnicki pregled?

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Prema Pravilniku o zdravstvenim pregledima vozača i kandidata „oštrina vida boljeg oka s korekcijom ili bez korekcije manja od 0,8, oštrina vida slabijeg oka s korekcijom ili bez korekcije manja od 0,5. Ako se ta oštrina vida postiže korekcijom dioptrija ne smije biti veća od 8,0 s tim da je vidno polje oba oka potpuno uredno i da se korekcija dobro podnosi”.

To znači da Vaša vidna oštrina zadovoljava uvjet od najmanje 80% vida (0.8) na boljem oku. Osobno mi dio odredbe o maksimalno 8 dioptrija nije jasan s obzirom na današnje mogućnosti neoperativnih i operativnih načina korigiranja dioptrije kao i nemogućnosti utvrđivanja istih jer se navedeni zdravstveni pregled ne obavlja u oftalmološkoj ordinaciji.

neznanac123

Znači da bih ipak mogao?

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Nećete znati ako ne pokušate...