Otorinolaringologija

grlobolja i sinusi

sandra82

Poštovani,

zadnjih 2 - 3 tjedna imam izraženu grlobolju, pogotovo ujutro, grlo mi je crveno i sa lijeve strane je kao nekakav otok ili povećanje, to mogu vidjeti ogledalom i ta lijeva strana mi je nekako zadebljana i povećana, za razliku od desne koja je samo crvena.
Također imam bolove u bradi??? koji se šire vilicom na lijevu stranu do uha.
Nisu bolovi konstantni, javljaju se nekoliko puta dnevno, pa prestanu, pa opet.
Imam osjećaj da mi se cijedi neki sekrat kroz grlo iz nosa ili sinusa.
Temperaturu imam do 37,2 ali ne stalno.
Sve to prati nekakav osjećaj nervoze i razdražljivosti.
Zanima me dal su to sve simptomi upale sinusa ili?

Domagoj Parazajder, dr. med.

Poštovani, kod vas se najvjerojatnije radi o virusnoj upali ždrijela i nosa/sinusa. Ukoliko stanje ne prođe u roku od tjedan dana ili ako dođe do povišenja tjelesne temperature (38C i više, pogotovo ako traje dulje od 2-3 dana), te ukoliko je došlo do pogoršanja navedenih simptoma, svakako je potreban pregled liječnika. Bolovi u vilici nisu specifični za vorizu, no ukoliko potreju, potreban je pregled (može se raditi o problemima sa zglobom donje čeljusti, zubima...). Sretno!