Otorinolaringologija

Hrmatom

depikolo

Postovani.imam 24.god.Prije mjesec dana nakon sta sam bila na jakoj buci pocele su me usi bolit,te mi se javio sum u uhu.Otisla sam kod otorinca na pregled te mi je rekao da ce to proc,da je od buke.Rekao mi je i da imam hematom u uhu.sumovi i bolovi su nakon nekoliko dana prosli,ali ono sta mi se sad dogodilo jest da sam dobila upalu uha.imam temperaturu,blago povisenu do 37.5,i jake bolove i zacepljenost u oba uha.bila sam kod dr opce prakse koja mi je dala amoksicilin antibiotike i maxitrol kapi.Ono sta mene brine je dali je moguce da sam dobila upalu zbog tog hematoma?i zanima me sta je to hematom,i treba li to lijeciti?prije nisam imala problema sa usima osim kad sam bila dijete,a sada dva puta u mjesec dana,pa sam malo zabrinuta.hvala unaprijed

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana, upala uha sa temperaturom i začepljenošću ušiju uglavnom nastaje kao posljedica prethodne upale nosne sluznice i Eustahijeve tube, nego kao posljedica akustične trauma.Liječi se kapima u nos i oralnim antibioticima. Hematom srednjeg uha se obično sam resorbira, ili se evakuira incizijom bubnjića,po indikaciji.