Otorinolaringologija

Kondilomi na jeziku

ciki11

Postovana, uputili su me na ovaj podforum da Vama postavim pitanje.
Imala sam kondilome u vagini i spolja, isla sam na spaljivanje. I sada, nakon mjesec dana, pojavili su mi se na korjenu jezika, prema grlu. Cini mi se da ih ima bas dosta. 6 je malo vecih, napred, a ostale vidim kada isplazim jezik najvise sto mogu. Ne znam kada cu poci kod ORL, a i plasim se uklanjanja s tog dijela!
Zanima me postoji li nacin da ih uklonim biljkama? Kupila sam zeleni caj, kapi propolisa, ekomer za imunitet.. Ali ne znam na koji nacin da koristim propolis i caj kada ne mogu drzati vatu na tom dijelu jezika jer me tjera na povracanje, posto je bas duboko. Planiram kupiti i zeolit prah. Sve bih uradila samo da ne idem na uklanjanje!
Znate li sta mogu koristiti a da bude uspjesno?
Pojavili su se i mom decku, na istom mjestu gdje i meni.

I ako mi mozete napisati kako se radi uklanjanje odatle? Kojim metodama? Plasim se da necu moci jesti i pričati.
Inace sam iz Crne Gore i malo je reći da su doktori nezainteresovani...
Hvala unaprijed!

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana, nemate nikakve kondilome na jeziku, promjene koje opisujete su normalne okusne papile baze jezika.