Otorinolaringologija

kvržica

Adriana

Unutar lijeve ušne resice mi se pojavila kvržica veličine zrna kave. Već neko vrijeme (zadnjih par mjeseci) sam pod prstom mogla opipati manju kvržicu kojoj nisam pridavala veću pažnju misleći da se radi o običnoj akni. Naravno, ne sluteći ništa prije par dana sam je probala istisnuti, što je rezultiralo njenim povećanjem. (Ne radi se o akni, kvržica je sad na dodir bolna, pod prstom je čak pokretna, kao da se radi o čvrstoj gnojnoj kesici). Strah me je da se ne radi o tumoru.

prof. dr. Željko Bumber

Nije tumor nego inkapsulirana upala koju treba kir. ukloniti.