Otorinolaringologija

kvrzica na vratu i iza uha

maja

Prije pola godine sam imala alergiju na nakit u usima od nausnica me pocelo svrbit uho i pocelo je da se gnoji.Prije nekoliko mijeseci mi se pojavila kvrzica iza desnog uha i kvrzica na straznjem dijelu vrata.Kvrzice ne rastu niti me bole samo me kvrzica na vratu nekad zasvrbi kao sto me svrbilo uho od nausnica.Molim vas odgovor da li je to nesto ozbiljno i da li trebam da posijetim ljekara

prof.dr. Željko Bumber

Kvržice (limf.čvorovi) koje navodite posljedica su upalnih promjena na uški. Katkada ostaju dugo nakon prolaska upale.
Posjet liječniku moguć samo zbog potvrde informacije.