Otorinolaringologija

Nazalan govor, zacejen nis, operacija devijacije septum..

boka003

Cao,

Vec dug vremenski period ss borim sa zacepljenim nosom i govorom kroz nos.

Iza sebe imam razne sprejeve za otcepljavanje nosa, antialergiske sprejeve i tablete, operaciju devijacije septuma ali nista nije pomoglo.

Cak sto vise nakon operacije devijacije septuma cini mi se da je nos jos vise zaceplje. Diagnisticirana mi je devijacija u ljevu stranu, medjutim nakon operacije desna nozdrva je skoro non stop zacejena.

Jako cesto grcam i moram to da ispljunem.
Stanje se pogorsava navece.
Ujutro kada ustanem ljeva nozdrva mi je ocepljena dok je desna potpuno zacepljena.
Sjecam se da mi je pre operacije krv cesto znala kretati na nos sama od sebe.
Cesto se prehladjujem.
Alergican sam na polen, grinje i prasinu.
Desava se da je nos zacepljen a da nemam sta ispiriti.
Ponekad mi to stvara veliki pritisak.
Cjelo vrjeme govorim kroz nos.

Da li postoji ikakva sansa da se izlhecim, da li neko zna sta bi moglo da dovodi do ovih probelma?

Veliko hvala svima

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovani, ako je deformacija septuma riješena operativnim zahvatom, tada jedini uzrok konstantne nosne opstrukcije može biti edem donjih nosnih školjki ili povećana masa epifarinksa, kao npr. adenoidne vegetacije ( moguće su povećane i kod odraslih osoba), antrohoanalni polip itd. Točna dijagnoza može se postaviti fiberendoskopskim pregledom nosa i epifarinksa (najvišeg dijela ždrijela), bez i sa anemizacijom. Bez obzira na uzrok, problem je izlječiv.