Otorinolaringologija

nekontrolirani izlaz zraka iz zeluca

ritah0v

Postovani,
Vec neko vrijeme mi iz zeluca nekontrolirano izlazi zrak, kao da sam ga se nagutala i on sad malo pomalo izlazi van. Nije tipicno podrigivanje, nego bas ispustanje zraka. U pocetku se dogadalo nakon sto bih popila nesto na slamku ili zvakala zvaku, ali sad je neprekidno. Uzasno mi je neugodno jer me ometa u bilo cemu staradim i u drustvu se ne znam noaiti s tim sto da napravim?

Unaprijed hvala

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana, možete koristiti kombinaciju lijeka iz grupe antiflatulansa, koji reducira nakupljanje plinova u probavnom traktu i blokatora protonske pumpe, koji reduciraju stvaranje želučane kiseline / u prevelikoj količini izaziva dispepsiju/.