Otorinolaringologija

operacija krajnika kod djeteta

romana21

molim vas da mi odgovorite na nekoliko mojih pitanja, bila bih vam jako zahvalna. dijete od 8 god operiralo je sva tri krajnika 1.12. sada je tjedan dana prošlo a on i dalje jako slabo jede skoro ništa i vrla malo pije. žali se da ga stalno boli grlo a još jače desno uho. Dajemo mu neofen protiv bolova 2-3 puta na dan. Da li se on može koristiti toliko dugo s obzirom da na njemu piše 3 dana odn. 5 dana za odrasle. KOLIKO DUGO MOŽE TRAJATI TA BOL U UHU JER VIDIM DA NAM ONA STVARA NAJVEĆE PROBLEME U SVEMU TOME. da li je normalno da dijete ne želi govoriti zbog bolova i da li je bolje da šuti ili da ga forsiramo da pomalo priča?

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana,
sasvim je normalno da šesti postoperativni dan i dalje postoji bol u grlu, posebice prilikom hranjenja ili govora. Obzirom na jednostranu uhobolju, preporučujem otoskopski pregled prilikom slijedeće ORL kontrole. Nema potrebe za forsiranjem djeteta, pomozite mu sa mekšom hranom i malim dozama paracetamola.