Otorinolaringologija

Operacija polipa glasnica-poveada krajnika

MarraPalle

Postovani,
Tijekom operacije polipa na glasnicama doslo je do (cini se uobicajene) povrede "tonzilo lingvalne brazde"...izazvano uvođenjem tubusa...Upozorenje na bolove nisam dobila,pa par dana nakon zahvata zavrsih na hitnoj radi nedovoljnog unosa analgetika...Nesto bolje je bilo nakon infuzije (analgetska i antiedematska terapija).
Bol je vrlo tesko locirati,a nastavila se u upornu tupu glavobolju koju ne smiruje ni ketonal100,niti ibuprofen 600...
8.dan nakon zahvata i dalje boli i osjecam mucninu..temp nema..Je li zaista ta prateća trauma uobicajena,trebam li se zabrinuti zbog te glavobolje ili pokusati s drugim analgetikom?
Hvala

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana, glavobolja koju opisujete nije ni karakterom, ni trajanjem povezana sa ozljedom nastalom nakon intubacije. Preporučujem ORL kontrolu, po potrebi i neurološki pregled.