Otorinolaringologija

Poremecaj disanja u snu

Zabrinuta mama 25

Molim vas da mi neko pomogne.Imam djecaka 6 godina i vec nekoliko noci se nakaslje automacki probudi i nemoze da udahne nekoliko sekundi.To se desi samo jednom u toku noci i ne svaku noc.Uzasno sam zabrinuta pa vas molim ako neko ima slicno iskustvo da ga podjeli.Hvala u naprijed i nadam se da nije nista opasno!

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana, jak napad kašlja ponekad izaziva kratke periode "nedisanja" ili apneje, ali budući se radi o djetetu, učinite ORL pregled za fiberendoskopijom gornjeg dišnog trakta uz isključivanje refluksa želučanog sadržaja.