Otorinolaringologija

Probadanje u grlu

naadiyag

Postovana,
potrrbna mi je vasa pomoc. U zadnje vrijeme me uzasno probada u podrucju vrata. Bol se ne siri nigdje nego samo se pojavi i nestane. Takodjet par dana unazad sam imala osjecaj knedle u grlu i kao da cu se ugusiti i da ne mogu niti progutati niti udahnuti zrak kako treba. Jos uvijek i sad imam malo problema sa gutanjem (ne znam dal je to psihicki ili bas postoji neka zapreka). I da,pocele su mi osmice rasti. Hvala

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana, mislim da bez ORL pregleda nećete moći doznati točan uzrok Vaših smetnji. Potrebno je pregledati ždrijelo i grkljan kako bi se uočile ev. upalne ili edematozne promjene sluznice. U slučaju smetnji gutanja, preporučuje se RTG akt gutanja .