Otorinolaringologija

provokacijska rinomanometrija

mima

Molim Vas objašnjenje što je provokacijska rinomanometrija ,kada se preporučuje i što se njome provjerava?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

prof. dr. Željko Bumber

Kakav vas zdravstveni problem muči (kihanje , alergija)?

mima

alergološki nalazi pokazali su relativno blagu alergiju na grinje perje i prašinu
Kod svake malene prehlade teško dišem naročito noću i to kod izdisaja

prof. dr. Željko Bumber

Primjena alergena (provokacije) na nosnu sluznicu, uz mjerenje nosnih tlakova disanja prije i poslije primjene, pretraga je za koju ste tražili objašnjenje. Bilo bi dobro učiniti RIST i RAST.