Otorinolaringologija

Zujanje uhu

empty002

Prehladio sam se zacepio mi se nos i desno uho,sutradan mi se očepilo uho ali navečer mi je pocelo zujat u usima, isao sam kod orl dao mi je kapi za nos (operil) i klavocin bid da uzimam 7dana,dg h65 Catarrhus tubotympanalis.Proslo 7dana nikakvog pomaka opet otisao orl isao na snimanje sluha i dao mi kapi Maxitrol 7dana.
Prehladu malo jos imam ali me strah da mi zujanje ostati trajno posto sam citao o tinitusu, pomozite

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovani, neće Vam ostati tinitus kao trajna posljedica ukoliko se radi o kataru Eustahijeve tube ( niste opisali audiološki nalaz). U svakom slučaju i dalje koristite kapi u nos ( glava je pritom zabačena i rotirana u stranu na koju kapate), te radite policeriranje(propuhivanje) tube ( na ORL ili sam).