Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

alergija ili?

Nia-Kia

Postovani
Zadnjia 3 dana bebi od 8mj se pojavio osip u podrucju oko vrata i do negdje ispod grudi i po ramenima. Nisam primjetila nigdje drugdje. Crvene sitne tockice. Nako 3 dana, točnije danas primjetila sam da osipa nema ali su se na tim istim mjestima pojavili sitni pristici boje koze... dal da idem pedijatru ili da pricekam jos malo? Sto bi to bilo?? Nikad mi se jos nije osipao pa sam sad u panici..

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Alergija nema ovakva obilježja, prema svemu sudeći bit će riječi o osipu od znoja. Ako je k tome koža suhlja i hrapava, vjerojatno postoji veća sklonost zaštopavanju izvodnih kanala znojnica. U tom slučaju možete koristiti bademovo ulje, a svakako treba izbjegavati prekomjerno utopljavanje djeteta. Kupajte ga više puta na dan, samo vodom.