Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Alergije i prevenar

Sova2017

Postovani,
imam sina koji je napunio ovaj mjesec 2 godine. U rujnu je krenuo u kolektiv i vrlo cesto ima viroze. U posljednja 3 tjedna imao je 2 puta upale uha. Cijepila bih ga prevenarom. Molila bih Vas da mi odgovorite jesu li njegove nutritivne alergije kontaindikacija za navedeno cjepivo. Alergican je na bjelanjak jajeta, proteine kravljeg mlijeka i soju (3. razred), kikiriki i orasaste plodove (5. razred), limun (1. razred).
Unaprijed zahvaljujem!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nema kontraindikacije za cijepljenje navedenim cjepivom.

Sova2017

Zahvaljujem Vam se na odgovoru. Sina sam cijepila prije mjesec dana prevenarom. S obzirom da je prosao 2 godine, primili smo 1 dozi. Moj upit je treba li se sada docijepiti i cjepivom Pneumo 23?

Unaprijed zahvaljujem!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nema potrebe , uz napomenu da je u djece mlađe od 3 godine to cjepivo vrlo sllabe učinkovitosti..