Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

atipicni limfociti

zala

Postovanje
imam deckica nepune dvije godine,imamo krvno-grupnu nepodudarnost,tako da redovito kontroliramo zeljezo.U cetvrtak sam otisla po nalaz,sestra mi ga je dala i rekla zeljezo je super i to je to,kasnije sam isla na internet i procitala svega,pa bi vas molila da mi vi rastumacite nalaz dok ga ne ponovimo:
Eritrociti 4.51
Hemoglobin 117
hematokriti 0.328
MCV 72.7
MCH 25.9
MCHC 357
rdw 13.3
Trombociti 272
Mpv 10.51
Leukociti 9.91
Eozinofilni granulociti 9%
Segmenti neutrofilni granulociti 29%
limfociti 50%
Monociti6%
Atipicni limfociti 6%
Zeljezo 15
Buni me to jer nije vec duze bio bolestan,a kada je bio to je bio laringitis i to je do sada sve..voljela bi cuti vase misljenje

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nalaz krvi je uredan. Atipični limfociti su najčešće pogreška u očitavanju stroja za diferencijciju, a ako je očitanje ispravno ne znači ništa. Krvno grupna podudarnost može imati utjecaja na krvnu sliku djeteta samo prvih mjeseci života - nakon toga se protutijela koja razgrađuju eritrocite i koja je dobio od Vas nestanu.