Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Bakterija

meah

Postovani,
sin od 5 godina mi je prije mjesec dana dobio upalu grla i krajnika ,nije mogao gutati i otecene zljezde,tem nije prelazila 38.4.Dobio je Ospen sirup,poslije jedne popijene jedne terapije dr mu da jos jedanu terapiju Ospena.kada je popio zadnju dozu ,dan poslije toga opet je otezano gutao i daju mu jos 3 injekcije pencilina.U subotu je dobio zadnju injekciju i u nedjelju imao kontrolu,sve uredu ,ali dr za svaki slucaj kaze da mu uradimo briseve grla i nosa.Sutra dan tj.ponedjeljak opet dobije tem 38.6 ,dobijemo da uradimo nalaze krvi i urina.nalazi su pokazali CRP 61,4,Leukociti 17,4,urea 4,0,kreatinin 51,eozinofili 0,18,limfociti 0,19,SE ER I sat 50 ,a II sat 70.Ostalo je sve bilo u granicama normalnih vrijednosti.Dobijemo i nalaze briseva i grlo streptococcus pyogenes ,a nos moraxella catarrhalis.Dobili smo terapiju eritomicina kapsula 10 dana.

Jutros smo radili opet nalaze krvi poslije terapije.kreatinin 51,SE ER I sat 12 ,a II sat 26 ,leukociti 15,8 ,oni me bas brinu jer nisu se puno smanjili poslije terapije.,neutofili 0,32 eozinofili 0,32 bazofili 0,01.Ostalo je sve u granicama normale.
Dali je moguce da postoji jos uvije upala negdje poslije tolike terapije antibiotika ?
Dali nam Vi predlazete da uradimo jos koji nalaz ili nesto drugo??

Hvala unaprijed na odgovoru!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Za sada ne treba, ukoliko se ponove smetnje trebat će obaviti pregled specijaliste ORL.