Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

"Banana" stopala kod bebe

petra0001

Pozdrav,

Imam bebu staru od 3 i pol mjeseca koja ima lagano skvrčene prstiće i gornji dio tabana prema unutra. Kod spavanja, istezanja i tu i tamo sama izravna stopalo - to traje min/dvije i onda opet lagano skvrči. Vježbamo svaki dan po 15 min na način da škakljam stopalo s vanjske strane od prstića prema peti. Dali će se to s daljnjim vježbama ispraviti?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Što češće izravnavajte stopalo, dok se igrate i mazite fiksirajte jednom rukom petu a drugom rukom potiskujte prednji dio stopala prema van. Za očekivati je da će se izravnati u potpunosti.