Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Blago povisena temperatura kod beba

Helenosable

Postovani,imam curicu od 12.mj.inace bolezljiva,osjetljiva na respiratorne organe.Inace kod svakog virusa ili bakt.infekcije temp.iznosi preko 39 C,ali ovaj put je drugacije.Vec tri puna dana temp.u rasponu od 37,3 do 38,7 rektalno.Nos ne curi,nema slajma,ne skripi kad dise.Urin normalnog mirisa i izgleda.Odbija vecinu hrane,supu jedino hoce.
Jos uvijek doji.
Rastu joj 4 cetvorke.
Danas dvije rijedje stolice.
Danju je raspolozena,al se nocu cesto budi i place.
Pojavile joj se bijele tackice na dva nokta
Zanima me da li od zuba moze da bude tolika temp.i ako ne na sta biste vi posumnjali.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ovako povišena temperatura neće biti uzrokovana nicanjem zuba. Obzirom na mekše stolice najvjerojatnije je riječ o enterovirusnoj infekciji. No svakako treba obaviti pregled i prema procjeni laboratorijske pretrage (urin, krvna slika, CRP i sl.).