Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Cista koroidnog pleksusa

Noelle25

Postovani,
Moj sin je rodjen u 36tj+3 dana. U otpusnom pismu stoji da ima cisticu koroidnog pleksusa velicine 2,6mm. Doktorica na neonatologiji kaze da nema razloga za brigu. Upuceni smo na uz mozga za 2 mjeseca.
Imam li razloga za brigu, ostavlja li ta cista posljedice na razvoj moje bebe?
Unaprijed hvala na odgovoru

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Korioidni pleksus je nakupina kapilara koje izlučuju likvor i ovakav nalaz je vrlo čest te nema utjecaja na zdravlje i razvoj djeteta.

Noelle25

Puno vam hvala na odgovoru. Srdacan pozdrav!