Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

crvenilo anusa

Tamara35

Dobar dan,

curici od 5,5 godina u predjelu vulve i anusa u zadnjih mjesec i pol dana se javlja svrab zbog kojeg se stalno češe i nikako ne da da se zamire ranice. Na anusu je vidljiva i mala fisura i koža okolo je blago oštećena. Kad god ima stolicu ima i krvarenje (stolica je malo tvrđa). radili smo nalaze stolice i perianalnog nabora sve je ok, međutim fisura je i dalje tu. Za nastavak terapije propisan nam je Daktarin krema i ispiranje s Bornom kiselinom i rečeno nam je da oporavak anusa malo duže traje posebno kod djece koja idu u vrtić.

Ja bih zbog vašeg iskustva voljela da vam ako mogu pošaljem sliku da ako je moguće istu pogledate i posavjetujete što biste vi uradili.

Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Preporučio bih da se preventivno da lijek protiv glista. Pregled stolice nažalost ne može sa sigurnošću isključiti male dječje gliste (od 100 djece sa glisticama, ako se pregledaju 3 uzorka stolice i celofanski otisak čmara otkrije se svega njih 75). Riječ je o lijeku koji je potpuno nedužan, daje se 3 dana i nakon 2-3 tjedna kuru treba ponoviti. Lokalnua terapiju koju ste dobili nastavite.

Tamara35

Mogu li vas zamoliti da mi napišete recept tj. naziv ljeka i upute kako koristiti. Curica ima 5,5, godina i 27 kg.

Dodatno upit trebamo joj dati revakcinaciju MO PA RU, do sada nije imala nekih jačih nuspojava od cjepiva ali što više čitam o ovom cjepivu počinje me zabrinjavati. Mi smo inače iz BiH i ne znam koristit li se priorix za cjepljenje ili ne, ako se ne koristi da li da ga kupim ili da se da koje se daje u centrima za cjepljenje? (ako imam izbor i pravo za sigurnije cjepivo želim ga i iskoristiti)

Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Mebendazol tbl, ili Vermox tbl 2x1 tbl 3 dana, ponoviti kuru nakon 2 tjedna. Ako Vam je dostupan Vermox sirup tada 2x5 ml kroz 3 dana, ponoviti kuru nakon 2 tjedna. U Hrvatskoj se koristi Priorix i nemojte odlagati cijepljenje, nema opravdanja za strah.

panični otac

Molim Tamaru da objavi da li je rješila stvar pošto imam isti problem sa djetetom, užasno se brinem

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako preporučena terapija ne riješi problem, treba načiniti alergološku obradu - katkada preosjetljivost na neku od namirnica također može uzrokovati crvenilo.