Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

crvenilo na genitalijama

scorpio

Postovani,

Imam djevojcicu od 9,5 mj. kod koje sam prije tjedan dana primijetila crvenilo koje se proteze u obliku linije od velikih usana do rektalnog dijela. Uocila sam da se beba pokretima cese o pojas izmedju nogu u kolicima i autosjedalici ili skupi noge pa se cese o pelenu. Nisam mijenjala ni kremu za pelenski dio ni kupku zbog kojih bi mozda crvenilo bila reakcija.
Koji bi mogao biti uzrok crvenila i svrabeza te na koji nacin tretirati?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Teško je reći, možete pokušati s nekom od krema protiv gljivica i kupkama u čaju od žalfije (kadulje). Moguće je i da je riječ o mehaničkom podražaju jer se djeca i u tako ranoj dobi mogu samozadovoljavati. Ako navedena aktivnost ima upečatljiv odraz na lcicu i ponašanju djeteta tada će vrjerojatno biti riječ o ovom problemu. Tada samo stavite Bepanthen kremu i nije potrebno ništa drugo.

scorpio

Hvala na odgovoru.

Da, pomislila sam da bi se moglo raditi o ovom problemu. Da li umjesto Bepanthen kreme moze pomoci Sudocrem?

Pozdrav

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Mislim da ne, Sudocrem je dosta suh i dobar je za gljivične infekcije no ukoliko dolazi do trenja sluznice može pogoršati iritaciju.