Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

da li je ovaj nalaz uredan

curicaaa

Postovani mozete li mi pomoci oko nalaza uz kukova bebe...je li ovo sve u redu..beba je imala 3.5 mjeseca na uz tad

Desno: kostani krov dobar, kostano izbocenje zaobljeno, hrskavicavi krov dobro pokriva.

lijevo: kostani krov dobar, kostano izbocenje ostro, hrskavicavi krov dobro pokriva.

SONOGRAFSKI NALAZ PO GRAFU:
desni kuk: ugao L69 B67 tip I
lijevi kuk: ugao L 67 B 65

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Odgovorio već na drugom postu gdje ste već postavili pitanje, no ovdje navodite i dob djeteta od 3,5 mj - najvjerojatnije je sve uredu no bilo bi dobro da je napisano da li je vidljivo okoštavanje glave natkoljenične kosti - to Vam može pogledati na slici i pedijatar.

Ako ortoped nije naručio kontrolni ultrazvuk tada je zasigurno nalaz uredan. Najvažnije od svega su uredni kutevi koji osiguravaju stabilnost kukova i njihova uredan razvoj.

curicaaa

Postovanje, isli smo na kontrolu poslije prohodavanja, djevojcici je sad 14mj, doktor je pregledao stopala i radio UZ kukova i napisao:

Kl nalaz na kukovima, stopalima uredan. UZ dobra centraza, erker 90 stepeni nalaz odgovara kukovima za dob.obostrano.

Dg Art coxae in obs

Mi smo mu pokazali taj nalaz gore i zato je radio UZ i sad imaju ta jezgra i kaze da je sve u redu

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nalaz je uredan.