Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Dete kad se onesvesti

Prespana

Sin I'ma 11 prvi put se onesvestio sa 3 kad su mu vadili krv.I bilo je vise put kas se udario silno ili ustane sakreveta I kaze da ga jako boli stomak onda ide u wc I nakon piskenja se onesvestio To traje svega 20 I manje sek nema grceve I penja brzo se vrati normali.Njegovom ocu isto see dwsavalo I sad ponekad.Zadnji put je bill juce vracali smo se odmora i nakon 4 saata put stali na free shop I on da proba neki dzempr udari lakat u raftove I nakon toga se onesvestio.Kaze kad Sam se udario pozlilo mi ali.mi je bio sram da sednem skoro da le skrsio glavu.Ped u jednom reko da nema sum srca I da I'ma mal prag tolerancije boli.Pomoc strah me da se ne udari loso sta da radim

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ima osoba koje ovako reagiraju na bol. U situaciji kada osjeti da mu se mrači treba odmah čučnuti i istog trenutka će mu biti bolje. Time se neće dogoditi pad u kojem bi se mogao ozljediti. Također treba izbjegavati boravak u toplim i zagušljivim prostorima te naglo ustajanje iz kreveta - prvo neka sjedne, malo se razbudi pa tek onda ustane. Treba mu izmjeriti krvni tlak i ako je niži treba uzimati slaniju hranu. Dobro bi bilo provjeriti krvnu sliku da nije slabokrvan.