Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Dijete 12 godina

Vero0508

Poštovani
Moli Vas za pomoć.
Imam curicu 12 godina. Početkom travnja dobila je temperaturu do 40 c, grlo mirno, pluća bo., uha bo. CRP 170 , dobila Klavocin bid 7 dana nakon zadnjeg antibiotika temperatura opet 39 C CRP 72 Lkc 23,2 terapija Rexocef 2x200 mg 5 dana. U statusu sve mirno . Radili serologiju na mononukleozu IgM negativan, IgG pozitivan 1,86, EBNA IgG pozitivan 7,39. 10 dana nakon zadnje tablete opet temperatura 38,7 C ždrijelo mirno , RTG pluća bo, CRP 107, Lkc 13,3 . terapija Rexocef 2x200 kroz 10 dana. UZV abdomena bo, bris nazofaringsa sterilan, pozitivan Anti CMV IgG, IgMnegativan, izoloiran betahemolitički streptokok u ždrijelu. Maknut Rexocef uveden Ospen 3x1. Sad je još uvijek pod terapijom ali sve jače ju bole zglobovi na nogama i rukama, žali se na bolove ispod rebrenih lukova i ispod desne lopatice. Brzo se umara i nakon i malog fizičkog napora teško hoda.
I ranije smo bolove u gležnjevima prepisivali rastu i istegnuću tetiva jer se žali na bolove u gležnjevima unatrag godinu dana.
Sad je to eskaliralo pa Vas molim za savjet.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Obzirom na sve treba isključiti sistemsku reumatsku bolest...

Vero0508

Hvala Vam od srca!