Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Dijete - povraćanje

ivana365

Poštovani doktore,

interesiralo bi me pitanje vezano s povraćanjem kod 1-godišnje djevojčice.
Kćer mi otprilike jednom do tri puta tjedno navečer nakon što ode spavati povrati.
Odnosno, kada ju stavimo spavati, zaspe nakon par minuta (stavljamo ju spavati oko 19.45) i ima prvo buđenje između 20.30-21.30h.
Tada kad se probudi počne jako plakati i u tom trenutku zna jako puno povratiti.
Vjerujem da joj ne dajemo navečer teške obroke (popije oko 150 mL mlijeka u 17h i oko 18.30h uzme malo kruha i maslaca).
Nismo sigurni da li je to sve skupa traženje pažnje ili bismo trebali ići na pregled gastroenterologu?
Hvala!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ne bih rekao da ovako traži pažnju, javite se gastroenterologu.