Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

dojenačka žutica

DamiragaBH

Poštovani,
beba od mjesec dana na kontroli pred vakcinu iz nalaza krvi (vađeno iz pete) dobijen rezultat povišen bilirubin 137 umol-L, nakon 3 dana ponovljen nalaz (krv vađena iz glave) rezultat ukupni bilirubin 129.3 umol-L i bilirubin direktni 15.5 umol-L. Pedijatar dao Phenobarbiton 12 miligrama dnevno (4 dana) i prestanak dojenja od 2 dana sa primjenom dohrane. Mi smo postupili tako što smo davali lijek ali dojenje nismo prekidali. Nakon davanja tablete nastupio je period prestanka pražnjenja pelene ali se napreže kao da želi da kaki, prisutni samo vjetrovi. Molim vaše mišljenje na kompletnu situaciju. Unaprijed zahvalan!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Pretpostavljam da je dijete mlađe od 3 mjeseca. Nema potrebe prestati s dojenjem, blago povišene vrijednosti bilirubina će se normalizirati. Nemojte previše utopljavati dijete - to može uzrokovati zastoj stolice. Možete uvesti probiotske kapi.