Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Dugotrajna viroza i kašalj kod djeteta od 9mj

Deaedi

Poštovani,

molim vas za mišljene oko slijedećeg:

Moj sin od 9 mj je prije 12 dana dobio iznenada visoku temperaturu od 39,7 C. Drugih simptoma (osim jače pospanosti, nervoze i plakanja) nije bilo. Temperatura je trajala 2 dana, uspješno je skidana Lupocetom, jer se vračala u pravilu svaka 3-4h. Bili smo kod pedijatra, napravenja je krvna slika (CRP je bio 0,5) i urin: sve u redu, prema riječima doktora. Doktor je smatrao da se radi o virozi.

Nakon 5 dana (3 dana od prestanka temperature) dijete dobiva opet temeraturu, ovaj put do 38C i počinje dosta kašljati. Doktor smatra da se radi o virozi i da su se sada pojavili drugi simptomi.

Prije 4 dana bili smo na kontroli, krvna slika je bila u redu, terapija:Prospan.

Od jučer, dakle, nakon 12 dana bolesti dijete kašlje sve jače, a temp se stalno kreće oko 37-37.4.

Molim vas za savjet da li opet ići na kontrolu kod pedijatra ili pričekati još dan,dva ili eventualno pogoršanje stanja.

Hvala

Darko Richter, dr. med.

Ja vam nikada neću odgovarati na pitanje, da li da odete liječniku. To je isključivo vaša odgovornost.
Dometnuo bih jedino da je odlazak liječniku u prva dva navrata bio najobičnije gubljenje vremena, rasipanje energije sebe i driugih, i nekažnjeno iskorištavanje zdravstvenih resursa.