Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

EEG nalaz

Jelena12

Poštovani,dobila sam liječnički nalaz sa instituta za neonatologiju,radi se o bebi staroj 5 mjeseci.Pa bih vas zamolila da mi pojasnite malo pobliže,nalaz koji se zove EEG nalaz,kaže sljedeće:Tokom kontrolnog poligrafskog EEG snimanja registrira se u budnom stanju kontinuirana nizevoltirana osnovna aktivnost,miješovitih delta-theta frenkvencija,bez lateralizacije.U spontanom snu se registrira I,II stadium NREM faze sna .patološki grafo elementi se ne registriraju.EEG zaključak:Umijerena depresija osnovne aktivnosti.Dalje kontrole i pratnje od nadležnog diječijeg neurologa...Hvala!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nalaz sam po sebi ne dopušta postavljanje dijagnoze ili zaključivanje da postoji bolest. Svakako nema znakova jasnog poremećaja moždane električne aktivnosti, stoga se preporuča daljnje praćenje obzirom da se mozak nalazi u periodu intenzivnog rasta i razvoja.