Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Entero viroza kod malog djeteta

Charlie15

Poštovani,
Dječak od 16mj.je prije 5dana dobio vrlo visoku temp,40stupnjeva,tokom dana bi rasla i padala ali nikad na normalnu.Osim toga kašljao je i imao dekret iz nosa.Vodili smo ga u bolnicu,u srijedu 31.05. I nalaz krvi je bio uredan.Taj dan su mu počeli ispod donje usnice izlaziti kao prištić pun gnoja a i usna šupljina -pogotovo oko zubića je crveno i djeluje bolno.Temp je i dalje prisutna ali je snižavamo ibuprofenom.Da li je normalno da to toliko dugo traje i kako mu pomoći?
Svakako opet idemo pedijatru ujutro .
Unaprijed velika hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Trenutno vlada epidemija ovog virusa. Bolove kontrolirajte paracetamolom i ibuprofenom, špricajte usnu šupljinu Anaftin sprejem i pričekajte spontano izlječenje.