Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Gnoj u grlu i uredan crp

Diny

Postovani molim vas savjet.
Djete 6godina.sljed ovakav..utorak velika febra 39.7.bol u grlu srjeda isto i zacepljen nos gusti mosuri.navecer i ujutro srjeda konjuktivitis.
Po podne doktor propisiva za sve antibiotik.
Oci kapi tobrex kremu tobradex plus crveno uho maxitrol.djete u febri 38.5.pravjeni nalazi krve.
Kako smo daleko doktor kaze da pokupimo atb i zovemo nalaze krve.D jete jos nikad nije uzimalo atb.
Nalaz crp 13.netreba atb za pit.
Do petka jos povremena febra do 38uho ni grlo beboli.
Subota nedelha bez febre i bolova.
Navecer pored pranja zubi uocim bjel jezik jako crveno grlo sa bielim tockicama.
Danas zovem doktora.primjena atb.cefixim.
Jel moguci takav redosljet bolesti jel nesto zapostavljeno jeli moglo kasnjim uzimanjem atb doci do bakterije koja posla nekdje drugo u tjelu.
Jel terapija ispravna.
Hvala vam.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Vjerojatno je naknadno došlo do bakterijske upale ždrijela, terapija je dobra, ne zaboravite nakon 5 dana uzimanja antibiotika promijeniti četkicu za zube.