Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

gnojna angina

apifin

dijete 3,5godina ima gnojnu anginu i nakon 4 dana terapije klavocinom i dalje ima temperaturu od 38,5-39,5 pa me zanima dali može toliko dugo imati temperaturu s obzirom da uzima klavocin . Crp 57,7. Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Uzrok može biti virus (najčešće su sada adeno-virusne angine a ponekad je uzrok uzročnik infekciozne mononukleoze). Potrebna je kontrola, i prema rezultatima pregleda odlučit će se treba li dodatna laboratorijska obrada. Ponekad se uz virus gripe pridruži i bakterijska gnojna angina - antibiotik izliječi gnojnu anginu no temperatura ostaje dok se organizam ne riješi virusa gripe. I opet, potreban je pregled....

Henta

e nadam se da cu dobiti odgovor,,imam 17 godina imam upornu upalu krajnika..prvo sam imao blazu upalu popio sam 4,5 tableta xiclav i uz septolete uspio sam je izljeciti,nakon mjesec dana ponovo mi se vratila jaca upala pracena tempraturom i preko 39 tada sam 7 dana udarao pencilin i gentamicin i uspio sam takodjer tada da izljecim ali samo na kratko ispostavilo se kao greska doktorice opste prakse nakon sto me ponovo zabolilo grlo nakon 20 dana opet praceno temperaturom do 40 otisao sam specijalisti on je konstatovao da grlo nije bilo totalno izljeceno nakon 7 dana primanja pencilina,,on mi je ponovo propisao pencilin2,4 miliona i gentamicin 7 dana i poslije toga 7 dana tablete zinat i nakon toga septolete pantenol sve mi je to pomoglo i grlo me prestalo boljeti ali nakon mjesec dana ponovo se vratila upala grla lijecio sam je narodnim lijekovima i na svoju ruku sam pio zinat uspio sam izljeciti,eli evo trenutno opet me boli grlo i opet taKODJER lijecim se prirodnim preparatima med,propolis,limun koristim obloge od poljske preslice i brasno u kombinaciji sa sircetom temperaturu nije isla preko 37,5 prvi dan upale,vec drugi dan se drzi na 37 stalno takodjer i sada pijem zinat ali mislim da nema prevelikog pomaka od njega....takodjer idem u teretanu i volim da se bavim sportom,vozim biciklo,volim da plivam da li to moze biti razlog uporne gnojne angine,,,i da vadio sam bris grla i nosa prije odlaska kod specijaliste i nalazi su bili uredni ne znam da li moze uticati na bris to sto sam dva dana prije vadjena koristio ospen tablete to je bilo prije odlaska kod specijaliste mada mi nisu nista pomagale...upala grla prvi put se javila pocetkom februara ove godine i evo sada me vec 5.put boli grlo...molim vas da li imate neke tablete za mene ili neki prirodni preparat,neki savjet koji ce mi koristiti,,da li je rjesenje operisati krajnike ili pokusati nesto drugo inace se cuvam koliko god mogu ne pijem hladnu tecnost,,ne drzim mokru odjecu na sebi itd unaprijed vam se zahvaljujem na odgovoru

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Bris koji je uzet nakon 2 dana uzimanja Ospena je očekivano negativan - bakterija ne može porasti. Najvjerojatnije bakterija ostaje začahurena u krajnicima i povremeno se aktivira upala. Mislim da bi trebalo razmisliti o vađenju krajnika. Terapija koji si uzimao nema puno smisla (kombinacije antibiotika). Od prirodnih sredstava možeš pokušati s uzimanjem Ekolostruma i Imunoglukana - svakodnevno kroz 6 mjeseci. U sportu bi trebalo izbjegavati ekstremne napore (iznuravanje) jer to dovodi do stresa i pada imuniteta. Navedeni preparati poboljšavaju otpornost u skupini sportaša.