Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

grlo i amoxicilin

pavlov

Evo ene opet
Jutrost kad se probudila moja kcerka od 6 godina pocela je da se zali da je grlo boli kad guta,bila onako neraspolozena ali malo je jela
Poslije nje ustaje muz sa temperaturom i groznicom i mi svi skupa odemo kod kucnog dr
Muz ima upalu grla i uha , sestra jos uvjek virus a malenoj kaze da su joj krajnjaci dobro uvecani i crveni i propisuje amoxicilin,Posto je prije 2 mjeseca imala streptokoku htjeo je da izvadi briz ali koliko je ona vristala nije bilo sanse
Njegov komentar je bio nema veze , ako nije streptokoka , jeste neka druga bakterija ali je on volio da bude sigurana kaze amoxicilin nije dovoljno jak ako bude streptokoka
I jos kaze ako bude dobila visoku temperaturu da je sutra vodimo dezurnom da urade briz
Ona se sad ok,pomalo jede , pije, jos nema temperaturu mada je dr rekao da ce sigurno veceras dobiti,
moje pitanje za vas je sljedece
Da li je aoxicilin dobar za streptokoku,jer nevodi i se dezurnom sutra bojim se pokupit ce jos sta u cekaonici

Darko Richter, dr. med.

Amoksicillin je dobar.

pavlov

Postovani dr ja svojoj malenoj od 6 godina od petka dajem amoxicilin 3 puta dnevno i bilo je prestalo boljeti grlo, da bi jutrost opet pocela da se zali na grlobolju
Moje pitanje je posto sam ja trenutno u virozi boli me grlo ,nos da li je ona sad od mene pokupila virus ili jojj mozda lijek nije jos pomogao
Inace svo ovo vrijeme hvala bogu nije imala temperaturu Dr joj je u petak dao antibiotik jer pored grlobolje iala je uvecane i crvene krajnike

Darko Richter, dr. med.

Moguće je i jedno i drugo.

pavlov

Hvala puno
Da li trebam jos sacekati ili ako se bude puno vise zalila ili dobila temperatura da je opet vodim dr
Ako joj nos procuri onda cu i sama znati da je virus
Znam da vam je tesko odgovoriti ,jer niste u mogucnosti vidjeti djete ali za svaki savjet ,hvala vam puno

Darko Richter, dr. med.

Teško mi je odgovoriti jer se ne radi o medicinskom pitanju.
Ja ne znam što bi se trebalo dogoditi, po vama: da ljudi prestanu osjećati same sebe, i žive u vječitoj nirvani, jer vi od svake zanoktice pravite pitanje karcinoma.