Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Grlobolja , molim vas za savjet

pavlov

Moja kcerka ima 16 godina.Izvadila je krajnike sa 4 godine
Problem pocinje oko petka kad se pocne zaliti n grlo.Za vikend grlobolja se pojacava da bi u nedjelju navece poceo nos da joj curi.To nije bilo normalno koliko je kihala i koliko su joj suze isle na oci.Ali sve se desava samo sa lijeve strane glave , malo i desne ali lijevo oko je oteklo kolko suzi Nos bez prekida lije i grlobolja je nesnosna
Juce u ponedjeljak je ovedem dr koji konstatuje virus.
Sad moje pitanje glasi moze li grlo toliko da je boli da place a interesantno je da moze jesti kad guta hranu kaze bol je skoro minimalan nju grlo boli kad pljuvacku guta i boli je bez prekida.Dr je rekao da je rano za antibiotik d asacekamo Molim vas j e li normalno da grlo toliko boli a da je virus i da moze hranu gutati tad je ne boli Temperaturu je imala oko 37.2 Molim vas kako mogu pomoci svojoj kcerki i je li normalno da joj toliko nos i oko liju samo sa jedne strane.Zao mi je ne znam kako da joj pomognem Molim vas za savjet Kako znati da je virus presao u bacteriju koliko cekati

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Neobično je da se bol javlja s jedne strane, obično se to događa kada se cijedi sekret iz jedne nosnice straga u grlo. Za sada ispirajte nos, neka inhalira kamilicu i koristi tablete tipa Neoangin. Ako sekret iz nosa postane gust i obojen moglo bi se raditi o bakterijskoj superinfekciji i treba obaviti kontrolni pregled.