Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Helicobacter pylori

morska

Poštovani,
da li je potrebno dijete testirati na helicobacter antigen ako nema simptome, međutim baka i mama su pozitivne na bakteriju.
I nadalje ukoliko test za dijete bude pozitivan koja je daljnja procedura u liječenju?
Hvala najljepša!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nema potrebe za testiranjem iako ima najveće izglede da ima i on navedenu bakteriju. Terapija se ne sprovodi ako nema smetnji.