Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Henoch

yvonnelott

Postovani doktore,

Imam 21 godinu. Tocno prije godinu dana sam prvi put zavrsila u bolnici gdje su mi otkrili Henoch.
Stalno sam bila na antibioticima za upalu grla, veliki bolovi u stomaku, bolovi u zglobovima i noge pune crvenih tockica.
U bolnici sam bila 7 dana gdje sam intravenski primala medrol pa sam terapiju nastavila kod kuce. Nakon dva mjeseca ponovno su mi se vratili simptomi osim tockica te sam opet bila hospitalizirana te opet pila medrol.
Preporucili su mi vadenje krajnika zbog streptokoke.
Ja do sad nisam vise imala upalu grla ( sto je cudo za mene. Jer bih u mjesec dana popila dvije ture antibiotika).
Mislim se da ih izvadim, ne znam sto cu s tim postici. Ne bi ih vadila ako nema potrebe.

Takoder, na kontroli su mi rekli da je pozeljno da odem na daljne pretrage u Zagreb zbog bolnih zglobova i nemogucih stiskanja saka. Da li imate neke preporuke?

Puno Vam hvala na odgovoru.
Iva

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Svakako preporučam pregled imunologa. Prisustvo streptokoka u ždrijelu i smetnje koje navodite mogu biti povezani i zahtijevaju liječenje (dugotrajnija primjena antibiotika i odstranjenje krajnika ako ostali imunološki nalazi budu uredni).