Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Hepatitis A

ivan_orleanski

Radi se o djetetu starom godinu dana koje je uredno primilo sva obavezna/neobavezna cjepiva.
Za hepatitis B shema je bila:
0-Engerix
2-Infanrix Hexa
4-Infanrix Hexa
6-Infanrix Hexa

Pedijatar ga želi cijepiti u 2. godini po 5. put sa Infanrix Hexa - kao roditelj to ne mogu dozvoliti (tražit ću privatni recept za Infanrix IPV + Hib).

Željela bih dijete cijepiti protiv hepatitisa A, no u slučaju Twinrixa dobio bi 5. dozu cjepiva hepatitisa B.

Ima li alternative?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Od većeg broja doza protiv hepatitisa B neće biti štete. Nažalost, može se nabaviti samo Twinrix (kombinacija A i B hep).