Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Ispuštanje vjetrova kod bebe

Halamek

Moja beba je stara 40 dana. Dojim ga, te 1-2 puta dnevno dohranim Novalac-om Ac protiv grceva. On stalno ispusta vjetrove (i kad spava). To me nebi brinulo ali to izgleda kao da mu je jako bolno i nerjetko plače. Kako mu mogu pomoci?
Trebam li uvesti vodu ili caj?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Uobičajeno u ovoj dobi kakanje i ispuštanje vjetrova izgleda dramatično no ništa se ne događa strašno. Vodu i čaj nemojte davati, možete u svaku bočicu dodati 24 kapi (1 ml) Espumisana kako bi se lakše eliminirali plinovi iz crijeva.