Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

jastuk

Sara

Pozdrav..imam dijete staro 10 mjeseci...spava na malom pernatom (tankom) jastucicu u zadnje vrijeme...i ljepse spava...da li je prerano da tako malo dijete koristi jastucic i kada je prikladno uvesti jastucic....hvala....

Dr. Darko Richter

Stvarno ne znam. Ako je jastučić dovoljno malen, možda je baš prikladan za 10-mjesečno dijete, a ne za odrasloga. Ima l kakva uputa ili napomena za upotrebu?

atana0

Poštovani,
S koliko godina se preporuča dijetetu dati jastuk za spavanje i kakav bi to trebao biti jastuk? Imam sina od 14 mjeseci koji bi već sad spavao na jastuku ali dok zaspi ja ga uzmem. Jer za sada nigdje ne mogu naći odgovor na to pitanje. Zahvaljujem unaprijed

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nema znanstvenih radova na tu temu, vjerojatno jer je nebitna. Ostavite mu jastu. On bi trebao biti takve veličine da djetetova glava i vrat nisu previše pognuti te da izgleda da je udobno smješten. A niti ne mora imati jastuk.