Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Kasalj

a_natalija

Postovani dr. med. Darko Richter,

Imam jedno pitanje, dijete je 2 i pol godina, vec 5 dana ima kasalj (Agresivni), produktivni, ima zapusen nosic, i sekret. Ne boli ga grlo, i nema temperaturu, moja doktorica mu je pripisala Amoksiclav , dali mislite da je opravdano da dam antibiotik za ovakav slucaj.

Inace sada prima sirup od tegavac, caj od beli slez i operil kapi za nos. Bris od os i grlo ce biti gotovi cak za dva dana.

Hvala Vam unapred,
Natalija
p.s Izvinite na moj hrvatski, ja sam iz Makedonije

Darko Richter, dr. med.

Od sve terapije ja bih mu dao samo amoksil, onoliko koliko vam je rekla doktorica, te Operil kapi za nos, ukupno 3-5 dana.
Sve ostalo zaboravite ovaj čas.