Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

KKS

sandrina7

Poštovani dr.Richter!

Nisam u mogućnosti ovih dana posjetiti našu pedijatricu , pa bi Vas molila da mi kažete da li je krvna slika moje 15 mj. curice u redu ili ne.Naime, slabog je apetita duže vrijeme, pa sam htjela eliminirati eventualni nedostatak željeza. Blijedunjava je, no vjerojatno je takve puti , jer nekih drugih simptoma sem ovdje navedenih nisam primjetila. Jako je živa, visoka i nju umornu vidim tek u 22 h navečer. Mišljenja sam da je problem u zubićima (koji već mjesecima muče), no kako je veliki problem nahraniti ju od početka dohrane (samo bi dojila, a za hranu ju moram zabavljati i odvlačiti pažnju), pretragu sam napravila danas i dobila nalaz kako slijedi:
-eritociti 4,49
hemoglobin 123
hematokrit 0,347
MCV 77,3
MCH 27,4
MCHC 354
distr.eritrocita 12.6
trombociti 425
MPV 8.5
leukociti 10.2
neutrofili 15.5
limfociti 75,1
monociti 5.7
eozinofili 3.1
bazofili 0,6

Meni se kao laiku ks čini relativo ok (uspoređujući sa ref.vrijednostima), no nisam kompetentna, pa Vas molim za mišljenje.
Hvala Vam od srca!

Sandra

Darko Richter, dr. med.

Kompetentno želim javit
i zaključak vam napravit:
uredna je slika krvna,
nije joj budućnost crna.

sandrina7

Hvala slavni doktore,
sto mene ne opere,
vec odgovor brzi dade,
skrati meni moje jade
neka krv mi maloj stima,
iako mi zato lose ide rima!

Bog Vas blagoslovio!

Darko Richter, dr. med.

Amen.

smjesko.2409

Poštovani,

molim Vas pomoć oko iščitavanja nalaza KKS. Naime, ima nekoliko dana sam obavila pregled rektoskopije te sam trebala vaditi krv. Nalazi krvi su mi došli, međutim, kako još čekam nalaze stolice na okultna krvarenja te urina, molila bih Vas da mi pomognete oko iščitavanja ovog dijela nalaza.
Većina segmenata nalaza mi je u referenci, međutim ima nekoliko odstupanja.

Nalazi su sljedeći:

1. Sedimentacija eritrocita

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

krivi forum?

Dea365

Dobar dan ja bi vas molila za savjet ili drugo misljenje.
Imam sina sad bu tri mjeseca krvna slika mu je svakakva ugl vele virusna ali mene zabrinjava jettene probe kojw su mu 101.
Dobro jede. Tri dana ne kaka pa jedan dan se pokaka ali skroz zelena sluzava i jako smrdljiva stolica. Uzasno je nervozan i jako place doslovno vristi. Iz bolnica me samo saltaju sim tam. Lezao je u bolnici radi RSV virusa i blage upale pluca i bronhialitisa jer to sve povezano sa jetrenim smetnjama i slabom stolicom koja vec taak traje dva tjedna? Molim vas za vase visljenje. Hvala
s

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Teško ćete ovim putem riješiti problem, dijete je malo, nemam uvida u njegovo stanje niti u nalaze. Za sada preporučam probiotik, ne može škoditi. Jetrene probe treba kontrolirati, te ako se ne smanje ili ako se probavne tegobe ne povuku treba konzultirati gastroenterologa.