Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Koliko je normalno da dijete od 3 mjeseca mokri i što učiniti kada zamjene dan za noč

SweetDee

Poštovani,
Imam djevojčicu 3 mjeseca tešku 5 kg i dugačku 59 cm...hrani se isključivo NanProom 1(cca 750-850) I pije čaj (cca 200 ml)...naime jako puno mokri...mijenjamo i po 15 pelena dnevno, otprilike svakih sat i pol. Stolica je normalna i ima ju 1 dnevno, eventualno 2 puta.
Idući problem je što je počela ići na spavanje sve ksnije i kasnije i nema nikakvog reda...neželim ju maltretirat ali postoji li neki laki način za uvesti dijete u red?
Hvala unaprijed!

slavonka82

dan za noč je moj najstariji sin zamjenio 4mj tako ko zobiji smo hodali..meni je rekla patronazna da mu nedam dan dva posljepodne spavat,neka ga budim i pustim da prodrema neki pola sat,naoruzala sam se strpljenjem jer bilo je i plača ali vrijedilo,zaspo u 7 naveče i do 6 ujutro spavo bez budenja,drugi dan smo ponovili tako a treči dan više nije bilo potrebe uhvatio ritam

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako dijete od 5 kg popije ukupno oko 1L tekućine (mlijeko i čaj), to je slično kao kada bi osoba od 50 kg popila 10L tekućine a osoba od 100 kg 20 litara! Izbacite čaj. Ako još ima kolike (grčeve) tada treba pričekati s treningom spavanja noću. Preporučam da suprug preuzme noćne akcije oko uspavljivanja i hranjenja.