Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

krvna slika i zubici

martina_boss

Moja beba je 7 meseci. Prvi zubici su joj narasli kad je imala 4.5 meseci, a sad vec ima 5 zubica. Vec trecu put krvna slika pokazuje poviseni limfociti 9.13 (1.30-4.00), i monociti 1.05 ( 0.15- 0.70), WBC 13.1 (4.00-11.0). Sve ostalo je u normali. Uradili smo bris grla i nosa i sve je cisto. Nema nikakve temperature sve je ok, beba je u najbojlem stanju. Htela bih da znam da li je moguce da je krvna slika takva radi zubica?
Hvala unapred

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Limfocitoza je normalan nalaz za ovu dob - može biti do 70% limfocita. To se kasnije mijenja. Nemojte brinuti.