Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

kukovi bebe

mamely

Postovani Dr., imam bebu od 7 mjeseci od rodjenja do sada bez zdravstvenih problema. UZ kukova radjen sa 2 a kontrolni UZ sa 4 mjeseca pri cemu je otroped rekao da je sve u redu i da se vjezbice ne moraju dalje raditi a koje smo do tada uredno radili.Na pregledu sa 6 mjeseci kod pedijatra receno je da nije u redu da beba sa 6 mjeseci ne moze dohvatiti podlogu vanjskim dijelom butine i da se vjezbe moraju nastaviti. Ja radim vjezbe sa bebom al' zaista tesko jer beba negoduje i pruza otpor pa me interesuje da li raditi dalje ako bebi to ocigledno jako smeta ili je boli?Molim Vas za savjet i misljenje! Unaprijed Vam se zahvaljujem.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nema opravdanja vršiti prisilu, ograničenje pokretljivosti kukova koje opisujete spada u fiziološke varijacije - najvažnije je da je koštani dio kuka uredno razvijen - što je potvrđeno ultrazvučnim pregledom.