Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Kvržica na potiljku

www

Poštovani dr.,

kod sinčića od 8 godina sam napipala potkožnu kvržicu na samom potiljku glave gdje je zalistak kose. Kvržica je manja. Izvana roskasta kože. Ne boli ga ništa. Prije 3 godine je imao vodene kozice i to jake,ljetne, po cijelom tijelu. Po glavi puno. Je li moguće da je ostalo od kozica. Ili se radi o nečemu drugom?

Hvala vam puno
Pozdrav iz Bjelovara

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Treba pogledati, svakako nije ništa opasno. Može biti da je riječ o manjem limfnom čvoriću, nekoj vrsti mladeža ili upaljenoj lojnici. Teško da je posljedica vodenih kozica - previše je vremena od tada proteklo. Javite se liječniku.