Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

ljuštenje kože

darija

Moje dvije curice (9 i 5 g.) imaju vrlo hrapave ruke -vrhovi prstiju i tabani, kao da se guli koža. To se javlja periodično, dolazi i odlazi samo.
Jedan doktor mi je rekao da uzrok mogu biti streptokoke. Da li su one opasne s obzirom da ih je vrlo teško iskorjeniti.

prof dr sc Ana Votava-Raić

Cijenjena gospođo, koža je organ koji najčešće zahtijeva pregled; opis "sa strane" može biti varljiv. Stoga bih Vam preporučila odlazak pedijatru i/ili dermatologu. Budući da se radi o pojavi u dvije sestre, možda je u pitanju obiteljska sklonost, ali se ne može odbaciti ni djelovanje istovjetnih uvjeta vanjske sredine. Možda je u pitanju nedovoljna i neodgovarajuća njega itd. Ovakvih "možda" našlo bi se još, stoga - krenite na kompetentno mjesto gdje će se brzo naći rješenje.